October 19th, 2016

Winter Nationals Main Event
A-Main — 1. John Carney, Lubbock; 2. Sammy Swindell, Germantown, Tenn.; 3. Johnny Herrera, Albuqueque, N.M; 4. Sam Hafertepe Jr, Sunnyvale; 5. Aaron Reutzel, Clute; 6. Tony Bruce, Jr., Owasso, Okla.; 7. Andy Shouse, Mustang, Okla.; 8. Brandon Long, Wichita Falls; 9. Logan Forler, Eatonville, Wash.; 10. Joe Wood, Jr., Newcastle, Okla.; 11. Kevin Ramey, Fort Worth; 12. Matt Covington, Glenpool, Okla.; 13. Travis Rilat, Forney; 14. Wayne Johnson, Oklahoma City, Okla.; 15. Caleb Martin, Angleton; 16. Chance Morton, Coweta, Okla.; 17. Tucker Doughty, Heath; 18. Zane Lawrence, Lillian; 19. Keith Meyer, Norman, Okla.; 20. Kyle Bellm, Nixa, Mo.; 21. Brandon Hanks, Burlison, Tenn.; 22. Martin Edwards, Mesquite; 23. Josh Baughman, Odessa.

B-Main 1 — 1. Andy Shouse, Mustang, Okla.; 2. Zane Lawrence, Lillian; 3. Tucker Doughty, Heath; 4. Danny Jennings, Norman, Okla.; 5. Harli White, Lindsay, Okla.; 6. Raven Culp, Mesquite; 7. Joey Schmidt;; 8. Brandon Hanks, Burlison, Tenn.; 9. CJ Hulsey, El Paso; 10. Mickey Walker, Sapulpa, Okla.; 11. Kaden taylor, Forgan, Okla.; 12. Fred Mattox, Drumright, Okla.; 13. Charles McManus, Collinsville, Okla.; 14. Blake Hahn, Sapulpa, Okla.; 15. James Mosher, Albuquerque, N.M.

B-Main 2 — 1. Logan Forler, Eatonville, Wash.; 2. Chance Morton, Coweta, Okla.; 3. Matt Covington, Glenpool, Okla.; 4. Kade Morton, Coweta, Okla.; 5. Skylar Gee;; 6. Jamie Ball;; 7. Jake Greider, Haysville, Kan.; 8. Dale Wester, Ovilla; 9. Alex Hill, Six Nations, ON; 10. Gary Floyd, San Angelo; 11. Michael Bookout;; 12. Ryan Padgett;; 13. Jonathan Cornell;; 14. Brian Grimm;.

Q1 — 1. Keith Meyer, Norman, Okla.; 2. Martin Edwards, Mesquite; 3. Josh Baughman, Odessa; 4. Kevin Ramey, Fort Worth; 5. Zane Lawrence, Lillian; 6. Joe Wood, Jr., Newcastle, Okla.; 7. Dale Wester, Ovilla; 8. Skylar Gee;; 9. Blake Hahn, Sapulpa, Okla.; 10. Chance Morton, Coweta, Okla..

Q2 — 1. Tony Bruce, Jr., Owasso, Okla.; 2. Wayne Johnson, Oklahoma City, Okla.; 3. Sam Hafertepe Jr, Sunnyvale; 4. Andy Shouse, Mustang, Okla.; 5. Logan Forler, Eatonville, Wash.; 6. Jake Greider, Haysville, Kan.; 7. Alex Hill, Six Nations, ON; 8. Kade Morton, Coweta, Okla.; 9. Fred Mattox, Drumright, Okla.; 10. Joey Schmidt;.

Q3 — 1. Brandon Long, Wichita Falls; 2. Travis Rilat, Forney; 3. Caleb Martin, Angleton; 4. Kyle Bellm, Nixa, Mo.; 5. Tucker Doughty, Heath; 6. Danny Jennings, Norman, Okla.; 7. Harli White, Lindsay, Okla.; 8. Jamie Ball;; 9. James Mosher, Albuquerque, N.M; 10. Matt Covington, Glenpool, Okla..

Heat 1 — 1. Josh Baughman, Odessa; 2. Travis Rilat, Forney; 3. Keith Meyer, Norman, Okla.; 4. Tony Bruce, Jr., Owasso, Okla.; 5. Danny Jennings, Norman, Okla.; 6. Harli White, Lindsay, Okla.; 7. Matt Covington, Glenpool, Okla.; 8. Raven Culp, Mesquite; 9. CJ Hulsey, El Paso.

Heat 2 — 1. Alex Hill, Six Nations, ON; 2. Kyle Bellm, Nixa, Mo.; 3. Tucker Doughty, Heath; 4. Wayne Johnson, Oklahoma City, Okla.; 5. Chance Morton, Coweta, Okla.; 6. Ryan Padgett;; 7. Jonathan Cornell;; 8. Brian Grimm;.

Heat 3 — 1. Sam Hafertepe Jr, Sunnyvale; 2. Blake Hahn, Sapulpa, Okla.; 3. Martin Edwards, Mesquite; 4. Andy Shouse, Mustang, Okla.; 5. Skylar Gee;; 6. Jake Greider, Haysville, Kan.; 7. Kaden taylor, Forgan, Okla.; 8. Michael Bookout;.

Heat 4 — 1. Jamie Ball;; 2. Logan Forler, Eatonville, Wash.; 3. Brandon Long, Wichita Falls; 4. Caleb Martin, Angleton; 5. Kade Morton, Coweta, Okla.; 6. Joey Schmidt;; 7. Mickey Walker, Sapulpa, Okla.; 8. Charles McManus, Collinsville, Okla..

Heat 5 — 1. Kevin Ramey, Fort Worth; 2. Joe Wood, Jr., Newcastle, Okla.; 3. Fred Mattox, Drumright, Okla.; 4. Zane Lawrence, Lillian; 5. James Mosher, Albuquerque, N.M; 6. Dale Wester, Ovilla; 7. Brandon Hanks, Burlison, Tenn.; 8. Gary Floyd, San Angelo.

South Dallas Battery & Electric IMCA RaceSaver Sprint Cars
A-Main — 1. Dalton Steed, Midlothian; 2. Gary Owens, Pauls Valley, Okla.; 3. Jed Sessions;; 4. Chad Koch, Lakeside City; 5. Austin Mundie, Dallas; 6. Joey Starnes, Heartland; 7. Justin Zimmerman, Nevada; 8. Justin Fifield, Mesquite; 9. Tyler Russell, Abbott; 10. John Carney, Lubbock; 11. Robert Vetter, Wolfe City; 12. Martin Edwards, Mesquite; 13. Dalton Stevens, Scurry; 14. Raven Culp, Mesquite; 15. Taylor Courtney, Fort Woth; 16. John Ricketts, Burleson; 17. Russell Shoulders, Forney; 18. Kevin Ramey, Fort Worth. 19. Tucker Doughty, Heath; 20. Jake Martens, Fairview, Okla.;

B-Main 1 — 1. Jed Sessions;; 2. Justin Fifield, Mesquite; 3. Dalton Stevens, Scurry; 4. Austin Mundie, Dallas; 5. Ty Williams;; 6. Chip Graham, Lewisville; 7. Zane Lawrence, Lillian; 8. Tracey Hill;; 9. Blake Scott;; 10. Dale Wester, Ovilla; 11. Micah Schliemann;; 12. Junior Jenkins, Greenville; 13. Cody Whitworth, Tuttle, Okla.; 14. Blake Baccus, Crandall; 15. Bryan Bolden, Quinlan; 16. Marcus Thomas, Corsicana; 17. Nick Lucito, Tulsa, Okla..

B-Main 2 — 1. Russell Shoulders, Forney; 2. Joey Starnes, Heartland; 3. Tyler Russell, Abbott; 4. Taylor Courtney, Fort Woth; 5. Brandon Long, Wichita Falls; 6. Chad Wilson, North Richland Hills; 7. Adam Gullion;; 8. Larry Long, Crandall; 9. Matthew Holt, Dallas; 10. Bryan Debrick, Irving; 11. Chris Douglas;; 12. Collin Horner, Cedar Hill; 13. Tanner Conn;; 14. Alan Ray Myers, Sibley, La.; 15. Steve McMackin, Greenville; 16. Chance

Heat 1 — 1. Dalton Steed, Midlothian; 2. Chad Koch, Lakeside City; 3. Raven Culp, Mesquite; 4. Ty Williams;; 5. Bryan Debrick, Irving; 6. Collin Horner, Cedar Hill; 7. Blake Scott;; 8. Junior Jenkins, Greenville.

Heat 2 — 1. John Carney, Lubbock; 2. Russell Shoulders, Forney; 3. Chip Graham, Lewisville; 4. Larry Long, Crandall; 5. Zane Lawrence, Lillian; 6. Cody Whitworth, Tuttle, Okla.; 7. Alan Ray Myers, Sibley, La.; 8. Chance

Heat 3 — 1. Jake Martens, Fairview, Okla.; 2. Jed Sessions;; 3. Martin Edwards, Mesquite; 4. Matthew Holt, Dallas; 5. Tracey Hill;; 6. Nick Lucito, Tulsa, Okla.; 7. Bryan Bolden, Quinlan; 8. Micah Schliemann;.

Heat 4 — 1. Tucker Doughty, Heath; 2. Robert Vetter, Wolfe City; 3. Gary Owens, Pauls Valley, Okla.; 4. Marcus Thomas, Corsicana; 5. Chris Douglas;; 6. Taylor Courtney, Fort Woth; 7. Tanner Conn;.

Heat 5 — 1. Kevin Ramey, Fort Worth; 2. John Ricketts, Burleson; 3. Joey Starnes, Heartland; 4. Justin Fifield, Mesquite; 5. Austin Mundie, Dallas; 6. Dale Wester, Ovilla; 7. Blake Baccus, Crandall.

Heat 6 — 1. Justin Zimmerman, Nevada; 2. Brandon Long, Wichita Falls; 3. Dalton Stevens, Scurry; 4. Chad Wilson, North Richland Hills; 5. Tyler Russell, Abbott; 6. Steve McMackin, Greenville; 7. Adam Gullion;.

Walt’s Automotive Suply USA Limited Modifieds
A-Main — 1. Wayne Melton;; 2. Kevin Rowland, Rockwall; 3. Billy Brierton, Greenville; 4. Bo Day, Caddo Mills; 5. JC Howell, Mabank; 6. Jimmy Day, Greenville; 7. Tommy Davis,Jr., Wills Point; 8. Rowdy Day, Greenville; 9. Max Eddie Thomas, Quinlan; 10. Matt Goswick, Caddo Mills; 11. Tom Lorenz, Mesquite; 12. Rick Murray, Rowlett; 13. Chris Cleveland, Dallas; 14. Jeff Stroup, Forney; 15. Mike Meeks, Jr., Seagoville; 16. Tommy McKinley, Kaufman; 17. Pepper Rhea Kuykendall, Venus; 18. Steve Nabors, Heath; 19. Jason Troutman, Sunnyvale; 20.

B-Main 1 — 1. Tom Lorenz, Mesquite; 2. JC Howell, Mabank; 3. Chris Cleveland, Dallas; 4. Mike Meeks, Jr., Seagoville; 5. Elliott Davis, Sunnyvale; 6. Bryan Bolden, Quinlan; 7. Doug Smith, Mesquite; 8. Tony Ruyle, Euless; 9. Matt Reid, Sunnyvale; 10. Frank Holsingen, Irving; 11. Brian Short, Denison; 12. Randy Kirkland, Mesquite; 13. Kenneth Reid, Mesquite; 14. Gary Parker, Flint; 15. Jason Bolden, Quinlan; 16. Joey Keen, Mesquite; 17. Robert McCutcheon, Prosper; 18. Marcus Baxter, Sachse; 19. Steven Ashcraft, Duncanville.

B-Main 2 — 1. Max Eddie Thomas, Quinlan; 2. Tommy McKinley, Kaufman; 3. Wally Beaty, Terrell; 4. Matt Goswick, Caddo Mills; 5. Charlie Knight, Granbury; 6. Brent Jones, Royse city; 7. Kevin Warren;; 8. Dale Melton;; 9. Chris Tarrant, Rockwall; 10. Chris Reavis, Mesquite; 11. Merisa Rose, Melissa; 12. Dylan Ramey;; 13. Bubba Jordan, Red Oak; 14. Darrell Franklin, Irving; 15. John Uhrick, Irving; 16. J.V. Flores, Irving; 17. Frank Rose, Melissa; 18. Lance Ondracek, Mesquite; 19. Tim Henderson, Irving.

Heat 1 — 1. Tommy Davis,Jr., Wills Point; 2. Tom Lorenz, Mesquite; 3. Jason Troutman, Sunnyvale; 4. Randy Kirkland, Mesquite; 5. Dylan Ramey;; 6. Charlie Knight, Granbury; 7. Doug Smith, Mesquite; 8. Frank Rose,

Heat 2 — 1. Bo Day, Caddo Mills; 2. Bryan Bolden, Quinlan; 3. Chris Cleveland, Dallas; 4. Chris Tarrant, Rockwall; 5. Marcus Baxter, Sachse; 6. Mike Meeks, Jr., Seagoville; 7. Tim Henderson, Irving.

Heat 3 — 1. Rick Murray, Rowlett; 2. Billy Brierton, Greenville; 3. Matt Reid, Sunnyvale; 4. Dale Melton;; 5. Chris Reavis, Mesquite; 6. Merisa Rose, Melissa; 7. Steven Ashcraft, Duncanville.

Heat 4 — 1. Pepper Rhea Kuykendall, Venus; 2. Jeff Stroup, Forney; 3. Tommy McKinley, Kaufman; 4. Darrell Franklin, Irving; 5. Frank Holsingen, Irving; 6. Jason Bolden, Quinlan; 7. J.V. Flores, Irving.

Heat 5 — 1. Wayne Melton;; 2. Matt Goswick, Caddo Mills; 3. Wally Beaty, Terrell; 4. Max Eddie Thomas, Quinlan; 5. Gary Parker, Flint; 6. Bubba Jordan, Red Oak; 7. Tony Ruyle, Euless.

Heat 6 — 1. Jimmy Day, Greenville; 2. Kevin Rowland, Rockwall; 3. JC Howell, Mabank; 4. Robert McCutcheon, Prosper; 5. Kevin Warren;; 6. Kenneth Reid, Mesquite; 7. John Uhrick, Irving.

Heat 7 — 1. Rowdy Day, Greenville; 2. Steve Nabors, Heath; 3. Brian Short, Denison; 4. Brent Jones, Royse city; 5. Elliott Davis, Sunnyvale; 6. Lance Ondracek, Mesquite; 7. Joey Keen, Mesquite.