July 14, 2018

7/14/18 Results

Factory Stocks A-Feature

 1.  Tommy McKinley       71M
       Kaufman, Tx.
 2.  Mark Ross                     8R
       Wylie, Tx.
 3.  Kyle Kent                     47
       Kaufman, Tx.
 4.  Dylan Ramey                   7m
       Fort Worth, Tx.
 5.  Coy Bullard                   72B
       Joshua, Tx.
 6.  Chase Raymond                 1
       Scurry, Tx.
 7.  Joseph Miramontez             00
       Forney, Tx.
 8.  Tim West                       10W
       Royse City, Tx.
 9.  Jeff Jones                     6m
       Crandall, Tx.
 10. Dustin Thomas                 17T
 11. Randy Milligan                 20
        Dallas, Tx.
 12. Shane Nowlin                   110
        Quinlan, Tx.
DNS  James Sisco                   77
     Quinlan, Tx.
DNS  Brett – B A Jensen             123
     Forney, Tx.
Factory Stocks Heat 1
 1.  Tommy McKinley                 71M
       Kaufman, Tx.
 2.  Mark Ross                     8R
       Wylie, Tx.
 3.  Jeff Jones                     6m
       Crandall, Tx.
 4.  Coy Bullard                   72B
       Joshua, Tx.
 5.  Dustin Thomas                 17T
 6.  Shane Nowlin                   110
       Quinlan, Tx.
DNS  Randy Milligan                 20
     Dallas, Tx.
Factory Stocks Heat 2
 1.  Chase Raymond                 1
       Scurry, Tx.
 2.  Dylan Ramey                   7m
       Fort Worth, Tx.
 3.  Joseph Miramontez             00
       Forney, Tx.
 4.  Kyle Kent                     47
       Kaufman, Tx.
 5.  Tim West                       10W
       Royse City, Tx.
 6.  James Sisco                   77
      Quinlan, Tx.
 DQ  Brett – B A Jensen             123
     Forney, Tx.

IMCA RaceSaver Sprints A-Feature

 1.  Kevin Ramey                   7m
       Fort Worth, Tx.
 2.  Austin Mundie                 4b
       Carrollton, Tx.
 3.  Justin Fifield                 17XX
       Mesquite, Tx.
 4.  Chip Graham                   5
       Lewisville, Tx.
 5.  Steve McMackin             41M
       Greenville, Tx.
 6.  Martin Edwards                 45
       Forney, Tx.
 7.  Raven Culp                     3c
       Mesquite, Tx.
 8.  Shane Thompson                 5$
       Garland, Tx.
 9.  Tucker Doughty                 2X
       Heath, Tx.
 10. Joseph Kasper                 24
       Rowlett, Tx.
 11. Casey Burkham                 45B
        Combine, Tx.
 12. Taylor Courtney               22m
        Fort Worth, Tx.
 13. Logan Scherb                   18
        Decatur, Tx.
 14. Chad Wilson                   20
        North Richland Hills, Tx.
 15. Lucas Scherb                   22
        Decatur, Tx.
 16. Bryan Debrick                 10x
 17. J D Fry                       52
        Arlington, Tx.
 18. George White                   10
        Ft Worth, Tx.
 19. Casey Carter                   33C
        Red Oak, Tx.
 20. Russell Shoulders             21S
        Forney, Tx.
IMCA RaceSaver Sprints B-Feature
 1.  Joseph Kasper                 24
       Rowlett, Tx.
 2.  Chip Graham                   5
       Lewisville, Tx.
 3.  Raven Culp                     3c
       Mesquite, Tx.
 4.  Lucas Scherb                   22
       Decatur, Tx.
 5.  Shane Thompson                 5$
       Garland, Tx.
 6.  Taylor Courtney               22m
       Fort Worth, Tx.
 7.  Casey Burkham                 45B
       Combine, Tx.
 8.  Bryan Debrick                 10x
 9.  Stephen Smith                 3S
       Lavon, Tx.
 10. Ryan Payne                     24r
        Palmer, Tx.
 11. Larry Long                     1M
        Crandall, Tx.
DNS  Scott Scherb                   68
DNS  Merle Scherb                   78
     Runaway Bay, Tx.
DNS  Logan Payne                   2
     Forney, Tx.
DNS  Robert Vetter
     Wolfe City, Tx.
IMCA RaceSaver Sprints Heat 1
 1.  George White                   10
       Ft Worth, Tx.
 2.  Tucker Doughty                 2X
       Heath, Tx.
 3.  Logan Scherb                   18
       Decatur, Tx.
 4.  Chip Graham                   5
       Lewisville, Tx.
 5.  Joseph Kasper                 24
       Rowlett, Tx.
 6.  Stephen Smith                 3S
       Lavon, Tx.
 7.  Bryan Debrick                 10x
IMCA RaceSaver Sprints Heat 2
 1.  Justin Fifield                 17XX
       Mesquite, Tx.
 2.  Steve McMackin                 41M
       Greenville, Tx.
 3.  Martin Edwards                 45
       Forney, Tx.
 4.  Casey Burkham                 45B
       Combine, Tx.
 5.  Lucas Scherb                   22
       Decatur, Tx.
 6.  Ryan Payne                     24r
       Palmer, Tx.
DNS  Robert Vetter                 V8
       Wolfe City, Tx.
IMCA RaceSaver Sprints Heat 3
 1.  Chad Wilson                   20
       North Richland Hills, Tx.
 2.  Austin Mundie                 4b
       Carrollton, Tx.
 3.  J D Fry                       52
       Arlington, Tx.
 4.  Scott Scherb                   68
 5.  Merle Scherb                   78
       Runaway Bay, Tx.
 6.  Shane Thompson                 5$
       Garland, Tx.
 7.  Logan Payne                   2
       Forney, Tx.
IMCA RaceSaver Sprints Heat 4
 1.  Kevin Ramey                   7m
       Fort Worth, Tx.
 2.  Russell Shoulders             21S
       Forney, Tx.
 3.  Casey Carter                   33C
       Red Oak, Tx.
 4.  Larry Long                     1M
       Crandall, Tx.
 5.  Raven Culp                     3c
       Mesquite, Tx.
 6.  Taylor Courtney               22m
       Fort Worth, Tx.

USA Limited Mods A-Feature

 1.  Tracy Adams                   477
       Rowlett, Tx.
 2.  Kevin Rowland                 4R
       Forney, Tx.
 3.  Tom Lorenz                     84
       Mesquite, Tx.
 4.  Robert McCutcheon             87M
       Prosper, Tx.
 5.  Bryan Bolden                   B1
       Quinlan, Tx.
 6.  Steven Nabors                 23
       Heath, Tx.
 7.  James Sisco                   77
       Quinlan, Tx.
 8.  Josh Graham                   15
       Argyle, Tx.
 9.  Rick Murray                   8
       Rowlett, Tx.
 10. Jerry Cowart                   3
        Plano, Tx.
 11. Brent Jones                   44bj
        Royse City, Tx.
 12. Kenneth Reid                   36
        Mesquite, Tx.
 13. Matt Reid                     12
        Sunnyvale, Tx.
 14. Steven Graham                 78
        Lewisville, Tx.
 15. Tandy Boroughs                 6
        Mesquite, Tx.
 16. Jeff McGibboney               19
        Dallas, Tx.
 17. Darrell Franklin               99d
        Irving, Tx.
 18. Steven Ashcraft               56
        Duncanville, Tx.
 19. Scott Prather                 22
        Combine, Tx.
 20. Wally Beaty                   4
        Forney, Tx.
USA Limited Mods Heat 1
 1.  Jeff McGibboney               19
       Dallas, Tx.
 2.  Scott Prather                 22
       Combine, Tx.
 3.  Josh Graham                   15
       Argyle, Tx.
 4.  Matt Reid                     12
       Sunnyvale, Tx.
 5.  Jerry Cowart                   3
       Plano, Tx.
 6.  Steven Ashcraft               56
       Duncanville, Tx.
 7.  Rick Murray                   8
       Rowlett, Tx.
USA Limited Mods Heat 2
 1.  Steven Nabors                 23
       Heath, Tx.
 2.  Bryan Bolden                   B1
       Quinlan, Tx.
 3.  Brent Jones                   44bj
       Royse City, Tx.
 4.  James Sisco                   77
       Quinlan, Tx.
 5.  Robert McCutcheon             87M
       Prosper, Tx.
 6.  Kenneth Reid                   36
       Mesquite, Tx.
 7.  Tandy Boroughs                 6
       Mesquite, Tx.
USA Limited Mods Heat 3
 1.  Wally Beaty                   4
       Forney, Tx.
 2.  Tracy Adams                   477
       Rowlett, Tx.
 3.  Kevin Rowland                 4R
       Forney, Tx.
 4.  Tom Lorenz                     84
       Mesquite, Tx.
 5.  Darrell Franklin               99d
       Irving, Tx.
 6.  Steven Graham                 78
       Lewisville, Tx.

USRA Modifieds A-Feature

 1.  Clyde Dunn , Jr.               88XX
       Sunnyvale, Tx.
 2.  Max Eddie Thomas               82
       Quinlan, Tx.
 3.  Wendall Bolden                 28B
       Greenville, Tx.
 4.  Colby Oneal                   8C
       Midlothian, Tx.
 5.  Jack Sartain                   777
       Terrell, Tx.
 6.  Montie – Skip Oneal           8
       Midlothian, Tx.
 7.  Johnny Philpot, Jr             12
       Rockwall, Tx.
 8.  Michael Daniels               711
       Caddo Mills, Tx.
 9.  Steven Nabors                 23
       Heath, Tx.
 10. Kevin Rutherford               9
        Flower Mound, Tx.
 11. Clint Jones                   57
        Scurry, Tx.
 12. David Hood                     35
        Rusk, Tx.
 13. Billy Suggs                   6
 14. Richard Paul Wray             572
        Dallas, Tx.
 15. John Deborde                   774
        Kaufman, Tx.
 16. Casey Fowler                   21D
        Grand Saline, Tx.
 17. Lane Everette                 7L
 18. Kyle Cave                     15
        Lavon, Tx.
USRA Modifieds Heat 1
 1.  Clyde Dunn , Jr.               88XX
       Sunnyvale, Tx.
 2.  Johnny Philpot, Jr             12
       Rockwall, Tx.
 3.  Michael Daniels               711
       Caddo Mills, Tx.
 4.  Lane Everette                 7L
 5.  Clint Jones                   57
       Scurry, Tx.
 6.  Richard Paul Wray             572
       Dallas, Tx.
 7.  Casey Fowler                   21D
       Grand Saline, Tx.
 8.  David Hood                     35
       Rusk, Tx.
 9.  Montie – Skip Oneal           8
       Midlothian, Tx.
USRA Modifieds Heat 2
 1.  Jack Sartain                   777
       Terrell, Tx.
 2.  Wendall Bolden                 28B
       Greenville, Tx.
 3.  Max Eddie Thomas               82
       Quinlan, Tx.
 4.  Colby Oneal                   8C
       Midlothian, Tx.
 5.  Steven Nabors                 23
       Heath, Tx.
 6.  Billy Suggs                   6
 7.  John Deborde                   774
       Kaufman, Tx.
 8.  Kevin Rutherford               9
       Flower Mound, Tx.
DNS  Kyle Cave                     15
     Lavon, Tx.