Results Devil’s Bowl Speedway August 4, 2018

Devil`s Bowl Speedway Results August 4, 2018

Factory Stocks A-Feature

 1.  Brett – B A Jensen             123
     Forney, Tx.
 2.  Jeff Jones                     6m
     Crandall, Tx.
 3.  Kyle Kent                     47
     Kaufman, Tx.
 4.  Chris Davis                   87J
     Wills Point, Tx.
 5.  James Sisco                   77
     Quinlan, Tx.
 6.  Skyler McFarlin               22S
 7.  James Riddle                   14
     Crandall, Tx.
 8.  Don Jensen                     23
     Terrell, Tx.
 9.  Dean Cleghorn                 91
     The Colony, Tx.
 10. Joseph Miramontez             00
     Forney, Tx.
 11. Jason Gamez                   22xx
 12. Walter Hamilton               1W
     Dallas, Tx.
 13. Randy Milligan                 20
     Dallas, Tx.
 14. Jeff Bates                     17X
     Tyler, Tx.
 15. Mark Ross                     8R
     Wylie, Tx.
 16. Dustin Thomas                 17T
     Kaufman, Tx.
 17. Tommy McKinley                 1s
     Kaufman, Tx.
 18. Jeff Sonntag                   73
     Balch Springs, Tx.

Factory Stocks Heat 1

 1.  Chris Davis                   87J
     Wills Point, Tx.
 2.  Don Jensen                     23
     Terrell, Tx.
 3.  James Sisco                   77
     Quinlan, Tx.
 4.  Jason Gamez                   22xx
 5.  Brett – B A Jensen             123
     Forney, Tx.
 6.  Jeff Sonntag                   73
     Balch Springs, Tx.

Factory Stocks Heat 2

 1.  Jeff Jones                     6m
     Crandall, Tx.
 2.  Mark Ross                     8R
     Wylie, Tx.
 3.  Joseph Miramontez             00
     Forney, Tx.
 4.  Walter Hamilton               1W
     Dallas, Tx.
 5.  Tommy McKinley                 1s
     Kaufman, Tx.
 6.  Kyle Kent                     47
     Kaufman, Tx.

Factory Stocks Heat 3

 1.  Dean Cleghorn                 91
     The Colony, Tx.
 2.  James Riddle                   14
     Crandall, Tx.
 3.  Dustin Thomas                 17T
     Kaufman, Tx.
 4.  Jeff Bates                     17X
     Tyler, Tx.
 5.  Skyler McFarlin               22S
 6.  Randy Milligan                 20
     Dallas, Tx.

Southern Texas Late Model Series A-Feature

 1.  Cody Leonard                   48
 2.  Patrik Daniel                 75
     Wills Point, Tx.
 3.  Gw Egbert                     717
 4.  Max Eddie Thomas               82
     Quinlan, Tx.
 5.  Mark Harrison                 81
 6.  Sloppy Hogg                   zz
 7.  Robbie Starnes                 25
 8.  Brandon Brzozowski             10-4
 9.  Demetrius Carter               44
 10. Mike Fenton                   118
 11. Gary Lowe                     31
 12. Arin Lawrence                 9
 13. Mike Rucker                   316
     Wichita Falls, Tx.
 14. Kara Langley                   zzx
 15. Clayton Holland               71
 16. Neal Manchester               40
 17. Brian Stipe                   15
 18. Kody Hardage                   12
 19. Ron Sprayue                   42
 20. Jay Sale                       64
DNS  Eddie Hartage                 78
DNS  Shawn Sandegren               27
DNS  Chad McLean                   717X
DNS  Mark Shipman                   57

STLMS Heat 1

 1.  Patrik Daniel                 75
     Wills Point, Tx.
 2.  Robbie Starnes                 25
 3.  Gary Lowe                     31
 4.  Clayton Holland               71
 5.  Brandon Brzozowski             10-4
 6.  Mike Rucker                   316
     Wichita Falls, Tx.
 7.  Eddie Hartage                 78
 8.  Shawn Sandegren               27

STLMS Heat 2

 1.  Jay Sale                       64
 2.  Max Eddie Thomas               82
     Quinlan, Tx.
 3.  Brian Stipe                   15
 4.  Sloppy Hogg                   zz
 5.  Kody Hardage                   12
 6.  Mike Fenton                   118
 7.  Chad McLean                   717X
 8.  Gw Egbert                     717

STLMS Heat 3

 1.  Cody Leonard                   48
 2.  Mark Harrison                 81
 3.  Neal Manchester               40
 4.  Mark Shipman                   57
 5.  Kara Langley                   zzx
 6.  Ron Sprayue                   42
 7.  Arin Lawrence                 9
 8.  Demetrius Carter               44

USA Limited Mods A-Feature

 1.  Tommy Davis, Jr.               25c
     Wills Point, Tx.
 2.  Kevin Rowland                 4R
     Forney, Tx.
 3.  Wally Beaty                   4
     Forney, Tx.
 4.  Thomas Blackwell               15B
     Crandall, Tx.
 5.  Matt Goswick                   121
     Greenville, Tx.
 6.  Scott Prather                 22
     Combine, Tx.
 7.  Robert McCutcheon             87M
     Prosper, Tx.
 8.  Steven Nabors                 23
     Heath, Tx.
 9.  Steven Ashcraft               56
     Duncanville, Tx.
 10. Bryan Bolden                   B1
     Quinlan, Tx.
 11. Josh Graham                   15
     Argyle, Tx.
 12. Rick Murray                   8
     Rowlett, Tx.
 13. Matt Reid                     12
     Sunnyvale, Tx.
 14. Darrell Franklin               99d
     Irving, Tx.
 15. Kenneth Reid                   36
     Mesquite, Tx.
 16. Chris Mallard                 51
     Mesquite, Tx.
 17. Michael Daniels               711
     Caddo Mills, Tx.
 18. James Sisco                   77
     Quinlan, Tx.
 19. Jeff McGibboney               19
     Dallas, Tx.
 20. Seth McMackin                 41JR
     Lone Oak, Tx.

USA Limited Mods B-Feature

 1.  Steven Nabors                 23
     Heath, Tx.
 2.  Kenneth Reid                   36
     Mesquite, Tx.
 3.  Chris Mallard                 51
     Mesquite, Tx.
 4.  Seth McMackin                 41JR
     Lone Oak, Tx.
 5.  Jerry Cowart                   3
     Plano, Tx.
 6.  Tandy Boroughs                 6
     Mesquite, Tx.
 7.  Juan Grijulva                 78s
 8.  Richard Tucker                 82T
     Seagoville, Tx.
 9.  Bambi Wade                     10b
     Seagoville, Tx.
 10. David G. Jones                 165
     Rockwall, Tx.
DNS  Tracy Adams                   477
     Rowlett, Tx.

USA Limited Mods Heat 1

 1.  James Sisco                   77
     Quinlan, Tx.
 2.  Scott Prather                 22
     Combine, Tx.
 3.  Wally Beaty                   4
     Forney, Tx.
 4.  Matt Reid                     12
     Sunnyvale, Tx.
 5.  Rick Murray                   8
     Rowlett, Tx.
 6.  Steven Nabors                 23
     Heath, Tx.
 7.  Tandy Boroughs                 6
     Mesquite, Tx.

USA Limited Mods Heat 2

 1.  Robert McCutcheon             87M
     Prosper, Tx.
 2.  Michael Daniels               711
     Caddo Mills, Tx.
 3.  Thomas Blackwell               15B
     Crandall, Tx.
 4.  Kevin Rowland                 4R
     Forney, Tx.
 5.  Jerry Cowart                   3
     Plano, Tx.
 6.  Seth McMackin                 41JR
     Lone Oak, Tx.
 7.  Juan Grijulva                 78s

USA Limited Mods Heat 3

 1.  Bryan Bolden                   B1
     Quinlan, Tx.
 2.  Jeff McGibboney               19
     Dallas, Tx.
 3.  Steven Ashcraft               56
     Duncanville, Tx.
 4.  Matt Goswick                   121
     Greenville, Tx.
 5.  Kenneth Reid                   36
     Mesquite, Tx.
 6.  Bambi Wade                     10b
     Seagoville, Tx.
 7.  David G. Jones                 165
     Rockwall, Tx.

USA Limited Mods Heat 4

 1.  Tommy Davis, Jr.               25c
     Wills Point, Tx.
 2.  Darrell Franklin               99d
     Irving, Tx.
 3.  Josh Graham                   15
     Argyle, Tx.
 4.  Chris Mallard                 51
     Mesquite, Tx.
 5.  Richard Tucker                 82T
     Seagoville, Tx.
DNS  Tracy Adams                   477
     Rowlett, Tx.

USRA Modifieds A-Feature

 1.  Clyde Dunn , Jr.               88XX
     Sunnyvale, Tx.
 2.  Michael Daniels               711
     Caddo Mills, Tx.
 3.  Wendall Bolden                 28B
     Greenville, Tx.
 4.  Max Eddie Thomas               82
     Quinlan, Tx.
 5.  Troy Tindall                   98
     Sunnyvale, Tx.
 6.  Jack Sartain                   47
     Terrell, Tx.
 7.  Jason Sartain                 17
     Greenville, Tx.
 8.  Jay Sale                       64
 9.  Marcus Baxter                 77
     Sachse, Tx.
 10. Scott Haseman                 29H
 11. Clint Jones                   57
     Scurry, Tx.
 12. Gary Brooks                   21
     Grand Prairie, Tx.
 13. Kyle Cave                     15
     Lavon, Tx.
 14. Sam Pearson                   0
     Nevada, Tx.
 15. Richard Paul Wray             572
     Dallas, Tx.

USRA Modifieds Heat 1

 1.  Clyde Dunn , Jr.               88XX
     Sunnyvale, Tx.
 2.  Wendall Bolden                 28B
     Greenville, Tx.
 3.  Jason Sartain                 17
     Greenville, Tx.
 4.  Troy Tindall                   98
     Sunnyvale, Tx.
 5.  Marcus Baxter                 77
     Sachse, Tx.
 6.  Jay Sale                       64
 7.  Gary Brooks                   21
     Grand Prairie, Tx.
 8.  Scott Haseman                 29H

USRA Modifieds Heat 2

 1.  Jack Sartain                   47
     Terrell, Tx.
 2.  Max Eddie Thomas               82
     Quinlan, Tx.
 3.  Michael Daniels               711
     Caddo Mills, Tx.
 4.  Clint Jones                   57
     Scurry, Tx.
 5.  Kyle Cave                     15
     Lavon, Tx.
 6.  Sam Pearson                   0
     Nevada, Tx.
 7.  Richard Paul Wray             572
     Dallas, Tx.